Sportowe psie przedszkole

Cykl spotkań dedykowany dla właścicieli psów ras pracujących, oraz szczeniąt aktywnych, reaktywnych i wysoko pobudliwych. Grupy są maksymalnie czteroosobowe. Podczas naszych zajęć nie skupiamy się przede wszystkim na problemach behawioralnych tylko na budowaniu podstaw pracy z psem.

Zajęcia przeznaczone są dla właścicieli pragnących zrozumieć emocje swojego szczeniaka, nauczyć się je czytać i pomoc psu sobie z nimi radzić po to aby pies był w stanie wykonywać trudne zadania i widowiskowe sztuczki. Umiejętność kontroli emocji w wysokim pobudzeniu przekłada się na większy komfort życia z psem reaktywnym na co dzień.

Podczas szkolenia omawiane są:

• Komunikacja wewnątrzgatunkowa i międzygatunkowa - omówienie zasad i ćwiczenia praktyczne.
  • Tworzenie systemu nagradzania biorąc pod uwagę preferencje psa:
  • Budowanie nagrody socjalnej.
  • Motywacja pokarmowa – gry i zabawy wprowadzające w tryb pracy.
  • Ćwiczenia poprawiające świadomość ciała i poznawanie różnych powierzchni.
  • Jak wspierać psa podczas procesu nauki kontroli emocji.
  • Nauka wyciszania i odpoczywania.
  • Jak wpływać na stopień pobudzenia psa – zadania i ćwiczenia.
  • Zabawa z psem: Co to jest popęd łupu? Jak się bawić żeby szczeniak czuł się komfortowo.
    Wymiana zabawek, przynoszenie i puszczanie.
  • Komendy: podążanie za przewodnikiem, wstęp do zostawania i zmian pozycji, sztuczki rozwijające świadomość ciała według indywidualnych możliwości psa i preferencji przewodnika

Niektóre psy mające większe problemy behawioralne wymagają innego podejścia. Dlatego zastrzegamy sobie możliwość przeniesienia psiaka do innej grupy, która będzie dla niego bardziej odpowiednia.

8 spotkań / 60 minut / cena 700 zł