Praca węchowa

Kursy odbywają się wyłącznie w soboty i niedziele (w okresie wiosennym i jesiennym III-VI i IX-XII).

PRZYGODA Z TROPIENIEM

Szkolenie dla wszystkich psów po kursie podstawowego posłuszeństwa lub po przedszkolu. Podstawy pracy węchowej w formie zabawy. Zajęcia odbywają się w grupach od 4 do 6 psów.

• Podstawy pracy węchowej,
  • Układanie pierwszych krótkich śladów,
  • Wypracowanie określonego zachowania psa przy znalezionych przedmiotach (np. warowanie, siad lub aportowanie),
  • Odszukiwanie zgubionego przedmiotu,
  • Rozpoznawanie przedmiotu należącego do przewodnika,
  • Odnajdywanie schowanego przewodnika.

8 spotkań / 90 minut / cena

Pies Towarzysząco - Tropiący 1 stopnia - PTT1

Na zajęciach uczestnicy zdobywają umiejętności niezbędne do zdania egzaminu Pies Towarzysząco - Tropiący 1 stopnia, na który składają się praca węchowa i posłuszeństwo. Standardowo kurs obejmuje 2-3 cykle, co uzależnione jest od indywidualnych predyspozycji psa. Koszt egzaminu jest wliczony w cenę kursu. Zajęcia odbywają się w grupach od 3 do 5 psów.

Program kursu:

• Wypracowanie u psa umiejętności węszenia śladu przewodnika, na trasie o długości około 450 kroków, o dwóch załamaniach pod kątem prostym.
  • Wypracowanie określonego zachowania psa przy znalezionych przedmiotach (np. warowanie, siadanie lub aportowanie),
  • Rozpoznanie i aportowanie własnego aportu,
  • Szukanie i aportowanie zguby własnej,
  • Chodzenie przy nodze bez smyczy – zwroty, zmiany tempa, przechodzenie przez grupę ludzi,
  • Aportowanie własnego przedmiotu,
  • Siad w marszu,
  • Waruj w marszu z przywołaniem,
  • Pozostawanie psa w pozycji waruj (5 min.) przy próbach odwrócenia uwagi.

Ukończenie kursu uprawnia do kontynuowania nauki na kursie PTT-2.

8 spotkań / 120 minut / cena

Pies Towarzysząco - Tropiący 2 stopnia

Na zajęciach uczestnicy zdobywają umiejętności niezbędne do zdania egzaminu Pies Towarzysząco-Tropiący 2 stopnia, na który składają się bardziej zaawansowana praca węchowa i posłuszeństwo. Zajęcia odbywają się w grupach od 3 do 4 psów.

Program kursu:

• Wypracowanie u psa umiejętności węszenia śladu obcego o długości 900 kroków, który ma 4 załamania, 4 przedmioty, 2 kąty ostre, ślad zwodniczy.
  • Rewirowanie za przedmiotem o woni własnej,
  • Chodzenie przy nodze bez smyczy,
  • Wykonywanie komend na odległość: siad, waruj w trakcie biegania psa luzem,
  • Zostawanie w pozycji siad i waruj z marszu,
  • Pozostawanie w pozycji waruj, gdy przewodnik jest w odległości 40 kroków.

8 spotkań / 120 minut / cena

Terminarz kursów grupowych