Joanna Daniłowicz

Współpracuje ze szkołą od 2013 r.

Przedstaw się i powiedz kim jesteś… to ciężki orzech do zgryzienia (przynajmniej dla mnie). Dlatego zacznę od Was. Zaglądając na tą stronę jesteście najprawdopodobniej na etapie poszukiwań odpowiedniej dla Was szkoły. Szukacie ludzi którzy pomogą wam zmienić zachowania waszego psiaka – bo niszczy, ciągnie na smyczy, wyje itp.

Powiem Wam, że ja też szukałam. Znalazłam odpowiednich ludzi – to na pewno, ale znalazłam również błąd we własnym rozumowaniu i postrzeganiu mojego życia z psem. Chciałam zmieniać kogoś, żeby mi było łatwiej funkcjonować. I to właśnie był mój błąd – nie można budować relacji jakiejkolwiek tylko na oczekiwaniach, wobec tego drugiego. Musiałam sama się zmienić dla psa, żeby on mógł zmienić się dla mnie. Musiałam nauczyć się jego języka, zrozumieć jego emocje, potrzeby i ograniczenia. Musiałam rozpocząć intensywną pracę nad sobą – nad własnymi słabościami i ograniczeniami – moja praca trwa do dzisiaj i sądzę, że nie zakończy się nigdy.

Dziękuję ludziom, którzy nauczyli mnie kochać psy z rozsądkiem, bo sama miłość nie wystarczy. Szacunek, partnerstwo, jasne wyznaczanie granic i radość z bycia tu i teraz.

Kim jestem? Cały czas to odkrywam… Wiem, że mam na imię Asia i chciałabym móc z Państwem pracować